Serwus Panie, Serwus Panowie!
Czy zastanawialiście się kiedyś, co oznaczają kursy bukmacherskie? Albo byliście kiedyś u wujka w Wielkiej Brytanii – chociaż ostatnio mogło to być nieco utrudnione (problemy z lotami do Wielkiej Brytanii z innych krajów, z powodu nowej odmiany wirusa) – i gdy weszliście do pobliskiego punktu bukmacherskiego to zobaczyliście jakieś dziwne cyferki, takie trochę inne niż w Polsce? Jeżeli nie wiecie skąd się one wzięły to zaraz Wam wytłumaczę.
CZYM SĄ KURSY BUKMACHERSKIE?
Kursy bukmacherskie wyrażają prawdopodobieństwo danego wydarzenia, które oszacowane jest przez ekspertów. Eksperci są zatrudniani przez bukmacherów lub przez dostawców oprogramowania dla firm bukmacherskich. Takich ludzi nazywamy oddsmakerami. Mając przed sobą kursy na wydarzenie, wystarczy, że podzielisz 1 przez interesujący Cię kurs, a otrzymasz prawdopodobieństwo wyrażone w procentach. Jeżeli jednak podzielisz wszystkie kursy w danym wydarzeniu i je zsumujesz, to wartość będzie wynosiła ponad 100%. Wszystko powyżej 100% to marża bukmacherska. Jednak kursy nie zawsze mają postać dziesiętną, jak u naszych polskich bukmacherów. Oprócz takich kursów zwanych europejskimi, możemy wyróżnić także: brytyjskie, amerykańskie, hongkońskie, indonezyjskie i malezyjskie. W skrócie wyjaśnię Wam jak wyglądają te kursy i w jaki sposób je liczymy.
KURSY BRYTYJSKIE
Kursy brytyjskie najpopularniejsze są oczywiście w Wielkiej Brytanii i są przedstawiane w formie ułamkowej. Mówią nam o tym, ile razy wyniesie nas zysk w stosunku do zainwestowanej kwoty.
KURSY AMERYKAŃSKIE
Kursy amerykańskie, najpopularniejsze są w USA i w inny sposób przedstawia się tam faworytów, a inaczej drużynę słabszą. Kiedy drużyna jest faworytem, to kurs na nią jest ujemny, a wtedy zysk jest mniejszy od stawki, natomiast kurs na nie faworyta – czyli dodatni – pokazuje nam, ile zarobimy za postawienie 100 jednostek.
KURSY HONGKOŃSKIE
Kursy hongkońskie podobne są do kursów europejskich i brytyjskich, pokazują nam ile zarobimy bez stawki zakładu.
KURSY BUKMACHERSKIE- KURSY INDONEZYJSKIE
Kurs indonezyjski, bardzo podobny do amerykańskiego, tylko że podzielony przez 100. Wartość dodatnia oznacza underdoga, a ujemny faworyta i pokazuje nam ile musimy postawić, aby zysk był równy stawce.
KURSY MALEZYJSKIE
Kursy malezyjskie również podobne są do kursów amerykańskich, tylko tendencja jest odwrócona i kursy ujemne pokazują nam underdoga, a kursy dodatnie wskazują na faworyta.
Jeżeli kiedyś chciałbyś pobawić się w matematyka, to kalkulator który przekonwertuje wszystkie kursy, po wprowadzeniu przez Ciebie np. kursu europejskiego, znajdziesz tutaj -> kalkulator kursów.
KURSY BUKMACHERSKIE- PODSUMOWANIE
Jeśli po przeczytaniu tego tekstu stwierdzisz, że kursy europejskie do niczego się nie nadają, to bez problemu możesz sobie zmienić kursy u Twojego – nawet polskiego bukmachera – na te, które Cię najbardziej zainteresowały!
Serwus!
Zarabiające typy bukmacherskie.
Czy czujesz się zmęczony/a grupkami i kontami na Instagramie, które podają typy, przez które tracisz pieniądze? Przyłącz się do naszej grupy „Bogowie Bukmacherki” i otrzymuj typy bukmacherskie, które naprawdę przynoszą zyski, oraz pełen zakres potrzebnej wiedzy, aby pokonać bukmachera. Dołącz już teraz, aby zacząć zarabiać >>> [typy bukmacherskie]