CZTERY RÓŻNICE MIĘDZY AMATOREM A PROFESJONALISTĄ W ZAKŁADACH BUKMACHERSKICH

Michał Pyra
Poznaj różnicę w obstawianiu pomiędzy amatorem, a profesjonalistą.

Serwus Panie, Serwus Panowie!

Dzisiaj chcę opowiedzieć o czterech największych różnicach, które dzielą graczy zakładów bukmacherskich i pokazują, którzy traktują je amatorsko, a którzy nieco bardziej poważnie, a nawet profesjonalnie.

ZAKŁADY BUKMACHERSKIE JAKO GRA DŁUGODYSTANSOWA

Pierwszą taką rzeczą jest okres, w którym patrzymy na zakłady bukmacherskie. Amator zakładów będzie rozpatrywał to czy zarabia na nich na przestrzeni 1 lub 2 puszczonych kuponów i wtedy często zdarza się, że np. pod moimi filmami uaktywnia się taki szczęśliwiec, któremu w ostatni weekend weszła tasiemka i twierdzi, że znalazł sposób na ogrywanie bukmachera, a my to w ogóle na kanale się nie znamy. Dla porównania – profesjonalny gracz zakładów bukmacherskich, traktuje bukmacherkę jako grę długodystansową. Nie obchodzi go czy 1, 2 lub 3 kupny z rzędu mu nie weszły, bo wie, że zakłady bukmacherskie to bardziej maraton niż sprint i jest to po prostu część o wiele większej gry.

Zakłady bukmacherskie to gra długodystansowa…

PODEJŚCIE DO PORAŻEK

Drugą dużą różnicą jest podejście do porażek. Amator zakładów bukmacherskich po 1 przegranym kuponie często obraża się na cały świat i twierdzi, że po prostu nie da się wygrać z bukmacherem. Uważa, że zarabiają tylko bukmacherzy, a jeżeli ktoś mówi, że zarabia na bukmacherce to musi pracować dla niego. Na profesjonalnym graczu zakładów bukmacherskich seria 1 lub 5 nietrafionych kuponów nie robi żadnego wrażenia. Porównałbym to do Roberta Lewandowskiego, który wykorzystuje mniej więcej 3 sytuacje na 10 wykreowanych przez jego kolegów na boisku. Nie 7 czy 9, ale tylko 3 na 10, czyli ma ok. 30% skuteczności, a mimo to jest jednym z najlepszych zawodników na świecie, o ile nie najlepszym w tym momencie… wiadomo, że fani Leo Messiego mogą mieć nieco inne zdanie. Ale już wracając do Lewego, to myślicie, że on w jakiś szczególny sposób rozpamiętuje te 7 sytuacji na 10, które nie zakończyły się bramką? Myślę, że po kilku takich sytuacjach nie wraca do domu i nie naciąga poduszki na głowę, a Ania nie musi go pocieszać przez kolejne godziny tego nieszczęsnego wieczoru.

Skuteczność ok. 30% to i tak świetny wynik!

GRANIE VALUEBETÓW

Trzecią różnicą jest kompletnie inne podejście do bukmacherki. Amator zakładów bukmacherskich myśli, że zakłady polegają na przewidywaniu przyszłości i w związku z tym umieszcza na swojej tasiemce jak najwięcej zdarzeń, licząc, że na 15 postawionych meczów na kuponie wejdą mu wszystkie, bo są to przecież tzw. pewniaczki. Myśli on, że jest w stanie przewidywać przyszłość i to uczyni go bogaczem w dziedzinie zakładów bukmacherskich. Jest to oczywiście podejście błędne, ponieważ profesjonaliści wiedzą, że zakłady to walka z bukmacherem i szukanie w jego ofercie błędów w postaci niedoszacowanych kursów bukmacherskich, czyli granie tzw. VALUEBETÓW lub inaczej  zakładów z dodatnią wartością oczekiwaną.

W celu uzyskania dużych profitów grajcie VALUEBETY!

PROWADZENIE HISTORII TYPÓW

Czwarta różnica to prowadzenie historii typów. Amator zakładów nie jest w stanie powiedzieć ile zarobił na zakładach bukmacherskich, ile przegrał,  zainwestował, czy też jaką ma stopę zwrotu z zakładów bukmacherskich. Fakt, że taki gracz nie prowadzi żadnych notatek, nawet w Excelu, czyni go właśnie amatorem. Profesjonalny gracz zakładów bukmacherskich doskonale wie ile zarobił i przegrał np. przez ostatni rok, ile zainwestował, a także ile wynosi jego stopa zwrotu. Dzięki tej historii typów jest w stanie przewidzieć potencjalne zyski w przyszłości i precyzyjnie zobaczyć na jakich rynkach jest najbardziej profitowy, w czym się najlepiej czuje, co z kolei pomaga mu udoskonalać swoją strategię. Finalnie w walce z bukmacherem osiągać coraz lepsze wyniki.

Return On Investment czyli Zwrot z Inwestycji.

BETFOLIO

Ze względu na powyższe, stworzyliśmy dla graczy zakładów bukmacherskich, którzy chcą wejść na ten profesjonalny poziom, aplikację do prowadzenia historii typów – Betfolio. W tej aplikacji możesz prowadzić swoją historię typów, nie zajmie Ci to więcej niż kilka minut dziennie. Statystyki aktualizują się automatycznie w czasie rzeczywistym, nie musisz robić absolutnie nic. W porównaniu z np. Excelem gdzie trzeba uzupełniać komórki w arkuszu, tutaj wystarczy, że wprowadzisz dany typ z 6 dyscyplin sportowych, które są dostępne w Betfolio, a aplikacja zrobi już wszystko za Ciebie, włącznie z rozliczeniem typu, czy też prowadzeniem statystyk. Pamiętaj, że za kilkadziesiąt złotych miesięcznie, oszczędzasz wiele godzin na prowadzeniu tych statystyk, a może to się przekuć na kilka czy nawet kilkanaście tysięcy złotych, które dzięki prowadzeniu historii typów ugrasz u bukmachera, ponieważ będziesz świadomym graczem, który znajduję tylko i wyłącznie profitowe strategie.

Statystyki w rozbudowanej aplikacji Betfolio.

Serwus!

Dodaj komentarz

Imię*
Email*
Url
Treść komentarza*

Możesz używać kodu HTML w treści: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>