HISTORIA TYPÓW… CZYLI CZEMU WARTO JĄ PROWADZIĆ?

Michał Pyra
Dlaczego warto prowadzić historię typów?

Serwus Panie, Serwus Panowie!

Tym razem opowiemy sobie czym jest historia typów, dlaczego warto ją prowadzić i w jaki sposób to robić.

CZYM JEST HISTORIA TYPÓW?

A więc czym jest historia typów? To nic innego jak historia wszystkich zakładów zagranych przez jednego gracza. Nie ma w tym żadnej filozofii, ale ciekawsza jest odpowiedź na pytanie dlaczego warto prowadzić taką historię. Z pewnością takie zestawienie pomoże graczowi lepiej zarządzać swoim budżetem, a także sprawdzić skuteczność obranej strategii i założenia, które przyjęliśmy, a nawet oszacować nasze przyszłe, potencjalne zyski. Niestety w wielu przypadkach amatorzy zakładów bukmacherskich nie prowadzą historii typów, tłumacząc to tym, że nie mają czasu lub są po prostu zbyt leniwi. Odnoszą wówczas złudne wrażenie, że wiecznie są na plusie. Zapytajcie swojego kumpla ile zarobił w zeszłym miesiącu? Na pewno był na plusie, jak zawsze… Ale w rzeczywistości gdyby jednak prowadził historię typów, sytuacja mogłaby już nie wyglądać tak różowo.

Warto prowadzić statystyki własnych typów.

CO POWINNO ZNALEŹĆ SIĘ W HISTORII NASZYCH TYPÓW?

Wobec tego jak prowadzić taką historię? Najlepiej robić to w arkuszu Excel lub np. w programach, które są do tego stworzone. Osobiście korzystam z programu Bookmacher, ponieważ nie wiem jak Wy, ale ja szczerze nienawidzę Excela… W historii naszych typów powinny znaleźć się podstawowe dane takie jak: data zdarzenia, nazwa zdarzenia, nasz typ, kurs, zarobek lub strata, a także miejsce na ewentualne notatki. Te informacje w zupełności Ci wystarczą. Jeżeli jednak chciałbyś jeszcze dodać jakieś szczegóły, to można np. zapisywać jak zmieniał się kurs przed meczem, jaka była pogoda danego dnia czy były jakieś zmiany kadrowe w zespole i inne dane. Naszą historię typów można by rozłożyć na wiele czynników, ale takie podstawowe informację jak data zdarzenia, kurs czy profit na pewno nam wystarczą.

Arkusz Excel będzie idealny do tego, by zacząć prowadzić historię swoich typów.

JAK DŁUGO PROWADZIĆ HISTORIĘ TYPÓW?

Jeśli sprawdzasz konkretnych typerów to pamiętaj, że do każdego gracza powinna być osobna historia typów. Nie może być tak, że korzystasz z usług 3 typerów i wszystkich wrzucasz do jednego „wora”, w tym przypadku arkusza w programie, ponieważ nie będziesz miał odpowiedniego wglądu w to, który typer jest warty zaufania. W momencie gdy już zgromadzisz odpowiednie dane w swojej historii typów, będziesz  mógł przeanalizować np. najbardziej dochodowe wydarzenia i pozwoli Ci to jeszcze lepiej, albo w ogóle zarabiać na zakładach bukmacherskich. Uważam, że obiektywna liczba jaką musisz zgromadzić w swojej historii typów to ok. 100 zdarzeń.

PODSUMOWANIE.

Zarabianie na zakładach bukmacherskich to niby prosta sprawa… obierasz jakąś strategię, zaczynasz obstawiać, notujesz wszystko w swojej historii typów i jeżeli coś nie gra, to modyfikujesz lub zmieniasz swoją strategię i tak do skutku, aż zaczniesz zarabiać. Michael Jordan powiedział kiedyś, że możesz być przeciętnym graczem i rzucać 5000 razy dziennie przez 5 lat, a następnie stać się najlepszym graczem na ziemi. Jeżeli jednak jesteś przeciętnym graczem i rzucasz 5000 razy dziennie przez 5 lat, ale nie wyciągasz odpowiednich wniosków, to nadal po tym czasie będziesz tylko przeciętnym graczem. W zakładach bukmacherskich jest dokładnie taka sama zasada. Jeżeli nie będziesz wyciągał wniosków opierając się na swojej historii typów, którą jak już sobie powiedzieliśmy musisz prowadzić, jeśli chcesz zarabiać na zakładach, to możesz grać przez 50 lat i nadal przegrywać, a tego Ci naprawdę nie życzę.

Prowadzenie historii typów może nam pomóc w częstszym wygrywaniu z bukmacherem.

Serwus!

Dodaj komentarz

Imię*
Email*
Url
Treść komentarza*

Możesz używać kodu HTML w treści: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>