Jak zacząć obstawiać?

hernadez

Pamiętam gdy 10 lat temu, będąc jeszcze nie pełnoletni, założyłem konto u zagranicznego bukmachera i obstawiłem swój pierwszy zakład. Aby znaleźć pierwszą-lepszą firmę, która przyjmie moje zakłady wpisałem w wyszukiwarkę google: „zakłady bukmacherskie” i na pierwszej pozycji pojawił się bukmacher Betclick, który nonen omen ma dziś licencję na przyjmowanie zakładów w Polsce. Chciałem wtedy wpłacić 2 zł ale niestety minimalną kwotą jaką mogłem zdeponować było 15 zł. Wtedy dla mnie jako 16-latka był to nie lada wydatek jednak postanowiłem zaryzykować w drodze do mojego pierwszego miliona 😉 Jak się jednak pewnie domyślasz, szybko wyzerowałem swój stan konta. W tym artykule, postaram się rozwiać wszelkie wątpliwości przed postawieniem Twojego pierwszego zakładu.

Gdzie obstawić zakład?

Możemy to zrobić obstawiając zakład u bukmacherów zagranicznych i bukmacherów legalnych, którzy mają licencje na oferowanie zakładów wzajemnych na terenie RP wydaną przez ministerstwo finansów.

Bukmacherzy zagraniczni

Granie u bukmacherów zagranicznych ma swoje wymierne korzyści. Przede wszystkim podatkowe… Obstawiając nie zostaje nam pobierany żaden podatek od stawki czy też od wygranej. Bukmacherzy zagraniczni charakteryzują się również mniejszymi marżami a także szeroką ofertą bonusów powitalnych dla nowych graczy. Z reguły lepiej oszacowują kursy na wydarzenia a bukmacherzy Polscy wzorują się na nich lub nawet kopiują wystawione przez nich kursy. Mają także najczęściej, lepsze intefejsy swoich stron i oprogramowań ponieważ są już firmami z wieloletnimi stażami. Podając przykład, każdy Polski bukmacher, po strzelonym golu np. w meczu Premier League zawiesi ofertę aby zmienić kursy. Pewien brytyjski bukmacher (ze względu na ustawę hazardową nie mogę wymienić jego nazwy) posiada system, który natychmiast przeliczy odpowiednie kursy nie zawieszając zakładów. Oczywiście zawieszenia zakładów się zdarzają, jednak ma to miejsce o wiele rzadziej niż u Polskich bukmacherów. Super są ci zagraniczni bukmacherzy! Mają tylko jedną wadę! Są w Polsce nielegalni… Od 01.04.2017 bukmacherzy zagraniczni musieli zakończyć świadczyć usługi dla graczy z Polski. Oczywiście jak nie drzwiami to oknem! 🙂 Spora część bukmacherów nadal oferuje dla Polaków swoje usługi jednak ich strony internetowe są blokowane na poziomie dostawców internetu. Jednak nie jest wielkim problemem aby z nich korzystać 😉 Aby korzystać z usług bukmachera zagranicznego, trzeba zarejestrować się na jego stronie internetowej.

Bukmacherzy legalni

Są tu bukmacherzy którzy mają licencję wydaną przez ministerstwo finansów na świadczenie zakładów wzajemnych na terenie RP. Dla gracza zawodowego są o wiele gorszą alternatywą ze względu na 12% podatku obrotowego, pobieranego już na poziomie stawki. Jednak rosnąca konkurencja wśród bukmacherów na naszym rynku wymusza na nich coraz lepsze oferty bonusów powitalnych a także coraz niższe marże na zakłady, szczególnie w najbardziej popularnych ligach. U bukmacherów z licencją możemy obstawiać zakłady w pełni legalnie, a możemy to zrobić na 2 sposoby.

W punkcie stacjonarnym

Bukmacherzy mają swoje odziały, gdzie możemy obstawić interesujące nas wydarzenia, najczęściej wydrukowanej oferty( troszkę prl w dzisiejszych czasach). Po obstawionym zakładzie dostajemy kupon w formie papierowej, który jest potwierdzeniem zawarcia prze nas zakładu i uprawnia do odebrania ewentualnej wygranej. Zaletą obstawiania w punktach stacjonarnych jest anonimowość (do pewnego pułapu stawek) w co wchodzi brak rejestracji a także brak udostępnienia swoich dokumentów jak np. dowodu osobistego. Z powodu coraz to większego stawiania na internet w branży bukmacherskiej( i nie tylko), a także obostrzenia spowodowane pandemią koronawirus (COVID-19) przewiduję że sieć punktów stacjonarnych będzie sukcesywnie się zmniejszać.

Punkt stacjonarny bukmachera STS

Na stronie www

Tutaj podobnie sprawa ma się jak u bukmacherów zagranicznych, z tym że obowiązuje nas pełne opodatkowanie. U bukmacherów Polskich musimy także po resjestracji, zweryfikować swoje konto przed obstawieniem pierwszego zakładu. Jest to opcja o wiele wygodniejsza od obstawiania w placówce bukmachera, dzięki której zaoszczędzimy czas a także pieniądze poświęcone na paliwo w przypadku dojazdu z mniejszej miejscowości do miasta, gdzie usytuowane są placówki bukmacherów naziemnych.

Jak zarejestrować się u bukmachera?

W przypadku wybrania opcji obstawiania u bukmachera który oferuje swoje usługi na stronie www należy podać standardowe dane osobowe.

Formularz rejestracji w bukmacherze Fortuna

Gdy zakończymy rejestrację, u bukmachera Polskiego będziemy musieli zweryfikować swój numer konta bankowego a także wysłać zdjęcie/cia swojego dowodu osobistego. U bukmachera zagranicznego takiego wymogu nie będzie, przynajmniej na początku.

Jak wpłacić pieniądze?

W przypadku bukmachera polskiego, proces ten będzie niezwykle prosty. Należy przejść do sekcji „wpłata” a następnie podać kwotę jak chcemy wpłacić na konto. Następnie musimy wybrać operatora płatności dzięki, któremu chcemy wpłacić pieniądze. Może zdarzyć się tak, że u jednego z operatorów np. Payu będzie dostępny nasz banka a np. w Dotpay, już nie. Bukmacherzy z reguły oferują kilka sposób wpłaty środków, między innymi: przelewe online (przelew natychmiastowy), karta płatnicza czy nawet wpłata paysafecard.

Wpłata u bukmachera Superbet

U bukmacherów zagranicznych sytuacja wygląda zgoła inaczej. Większość banków blokuje tego typu przelewu ze względu na ustawę hazardową z 2017 roku. Poza tym nie warto zostawiać śladów dla służb i nie ryzykować konsekwencji prawnych. Dla wpłat do bukmacherów zagranicznych, świetnie sprawdzają się portfel internetowe, takie jak ecopayz,skrill czy Monese. Ten temat jest jednak szeroki i poruszymy go w osobnym artykule.

Jak obstawić pierwszy zakład.

Przed postawieniem pierwszego zakładu, polecam dowiedzieć się czym jest wartościowy zakład czyli valuebet.

U bukmachera naziemnego, sytuacja będzie niezwykle prosta. Piszemy na kartce kod zdarzenia z wydrukowanej oferty bukmachera lub z monitorów w lokalu, gdzie wyświetlają się kursy wraz z kodami wydarzeń. Wpisujemy na końcu stawkę i podajemy sympatyczniej Pani przy ladzie, która po zapłacie da nam oto taki kuponik:

Kupon bukmacherski z punktu Fortuna

U bukmachera na stronie www sprawa wygląda równie prosto. Gdy zalogujemy się już na nasze wcześniej utworzone konto, wybieramy interesujące nas zdarzenie/zdarzenia, wpisujemy stawkę i naciskamy przycisk „Postaw teraz”. Możemy już wyobrażać sobie co kupimy za wygrane pieniądze 😉

Okno stawiania zakładu w bukmacherze Superbet

O czym należy pamiętać przy obstawianiu?

  • Nie możesz stawiać na jednym kuponie zakładów przeciwstawnych np. Obstawiasz powyżej 2.5 gola i poniżej 1.5 gola. Przy takim obrocie sprawy wyświetli Ci się komunikat, że dane selekcje są niepoprawne.
  • Możesz obstawić kupon prosty-jedno zdarzenie na kuponie, lub AKO- kilka zdarzeń na kuponie, gdzie kurs każdego zostaje przemnożony przez siebie np. kurs 1,5 x 1,5= 2,25. Dodajemy jeszcze jedno zdarzenie po kursie 1,5 i AKO wynosi 2,25 x 1,5=3,38. Możesz również postawić zakład systemowy np. 5 z 6. Kupon bardziej skomplikowany zostanie opisany w innym artykule.

Odbieramy wygraną od bukmachera.

Mamy to! Wygraliśmy pieniądze! Teraz szybko je odebrać i lecimy na Malediwy 😉

Aby odebrać pieniądze w punkcie stacjonarnym, należy udać się z kuponem który dostaliśmy przy obstawianiu. Pieniądze zostaną nam wydane w gotówce o ile kwota nie będzie duża np. 100 tys zł. Wtedy mogą pojawić się małe problemy. Na odbiór wygranej macie do 30 dni.

U bukmachera www, kupon zostanie najczęściej rozliczony do 15 minut po zakończeniu ostatniego spotkania. Teraz wystarczy tylko wypłacić pieniądze. Musicie zrobić to koniecznie na konto, z którego wpłacaliście pieniądze. Ma to zapobiegać praniu brudnych pieniędzy. U bukmachera zagranicznego sprawa wygląda podobnie chodź czasami zdarza się, że bukmacher nie obsługuje wypłat tym samym systemem płatności, którym wcześnie wpłaciliście do niego pieniądze. U bukmachera zagranicznego przy wypłacie będziecie musieli przejść weryfikacje, a gdy nadepniecie bukmacherowi na odcisk( ogracie go na dużą sumę) możecie przygotować się na prośbę bukmachera o wasze selfie z dowodem czy selfie z kartką na której musicie napisać to co sobie bukmacher zażyczy. Osobiście czekam kiedy bukmacherzy będą wymagali testów DNA do weryfikacji 😉

Reklamacje

Przysługuje Ci prawo do złożenia reklamacji u bukmachera, kiedy stwierdzisz, że np. zakład został źle rozliczony. Najlepiej w tym celu skontaktować się na czacie lub napisać maila do bukmachera. Firma bukmacherska najczęściej zastrzega sobie czas na odpowiedź do 30 dni.

Podsumowanie

Jeżeli jesteś graczem początkującym to polecam zagranie Ci u bukmachera z licencją wydaną przez ministerstwo finansów. Będzie to dla Ciebie prostsze rozwiązanie( pomimo 12% podatku), a wraz z czytaniem buk w berecie poszerzysz swoją wiedzę i dowiesz się jak grać u bukmacherów zagranicznych bez podatków.

Dodaj komentarz

Imię*
Email*
Url
Treść komentarza*

Możesz używać kodu HTML w treści: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>