Surebet czyli kasa pewna jak w banku.

hernadez

Ale bet! Surebet… Tak statystyczny gracz zakładów bukmacherskich reaguje na wieść kiedy dowiaduje się, co to jest zakład typu surebet. No a więc odpowiedzmy sobie na to pytanie.

Co to jest surebet?

Gdybyś zaniósł milion złotych Twojego kieszonkowego na lokatę do banku oprocentowaną na 5% rocznie( fikcja w dzisiejszych czasach, bardziej prawdopodobny jest scenariusz oprocentowania 0,05%), to po roku odebrałbyś swój milion złotych plus odsetki które wyniosą 50 tys zł. Jest super, zarobiłeś 50 tys pln BEZ ŻADNEGO RYZYKA (jeżeli wierzysz oczywiście, że bank to najbezpieczniejsza instytucja na świecie. Ja nie wierzę 😉 i jesteś zadowolony czy wręcz podniecony taką perspektywą zarobku. A co jeżeli powiem Ci, że w zakładach bukmacherskich można TEORETYCZNIE również zarabiać bez ryzyka?

Surebet to taki zakład gdzie przy wyszukania odpowiednich kursów i dobraniu odpowiednich stawek możemy zarobić bez względu na wyniki.

Posłużmy się przykładem na podstawie meczu tenisa o „bardzo prawdopodobnym” scenariuszu ;). We finale Australian Open spotyka się Hubert Hurkacz z Rafaelem Nadalem. Bukmacher A wystawił następujące kursy:

Hurkacz- 2,10

Nadal- 1,90

Bukmacher B wystawił inne kursy:

Hurkacz- 1,90

Nadal- 2,10

A więc stawiając 100 zł na Hurkacza u bukmachera A i 100 zł na Nadala u bukmachera B wygrywamy bez względu na wynik ponieważ:

Zwycięstwo Hurkacza: wygrywamy 210 zł (-100 zł stawka)= 110 zł- 100 zł (postawione na Nadala)= 10 zł.

Nasz surebet w takim wypadku wynosi 5% ponieważ z postawionych 200 zł zarobiliśmy 10 zł czystego zysku a to jest 5% z 200 zł.

Czy surebety są w 100% bezpieczne?

W życiu są pewne tylko 2 rzeczy! Śmierć, podatki no i może jeszcze to że ZUS upadnie 😉 I tak samo teoria surebetów a praktyka to kompletnie 2 różne bieguny. O teorii i praktyce w graniu surebetów napiszę w innym artykule.

Ile można zarobić na surebetach?

To zależy… Od naszego kapitału, wysokości surebetów i ilości naszych potencjalnych wpadek, a te będą się zdarzały. Musisz jednak wiedzieć, że surebety do 10% są to tzw. realne surebety. Surebety wyższe niż 10% są często spowodowane np. pomyłką bukmachera. A granie takich zdarzeń spowoduje, że szybko zakończymy naszą surebetową sielankę u danego bukmachera. Chodź trzeba oczywiście zaznaczyć, że takie surebety się zdarzają i nie jest to żaden ewenement. Co do konkretnych kwot, to mistrzowie w graniu surebetów są w stanie zarobić spokojnie 10,20 tys zł miesięcznie.

Podsumowanie

Surebet to taki zakład w którym nawet głupi wygrywa. Tak niestety jest tylko w teorii. Wyszukiwanie surebetów nie jest prostym zadaniem a w dodatku musimy dysponować już jakimś lepszym kapitałem na grę min. 5-10 tys zł aby zobaczyć zadowalające efekty naszych starań. Musimy także szybko kalkulować stawki (używa się do tego specjalnych kalkulatorów surebetów), i mieć wiedzę na temat rodzajów zakładów w ofercie. Niemniej jednak jest to ciekawa alternatywa zarabiana w bukmacherce, która może być używana np. do obracania bonusów.

Dodaj komentarz

Imię*
Email*
Url
Treść komentarza*

Możesz używać kodu HTML w treści: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>